# Navn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Ialt
1  Kenneth Bojsen Pedersen                     43  42  122  56                263 
2  Leo Hansen                     48  41    34                123 
 Emil Nørgaard 45                              61            106 
4  Mads Frandsen         25  36      20                          81 
5  Kristian Kock 19            25              25                69 
6  Morten Finn Liljegren Schultz                             25    25          50 
7  Jesper Nielsen                 16              26            42 
8  Mathias Masting 20  20                                        40 
9  Rasmus Juul Sørensen 28                                          28 
10  Allan Nielsen                 25                          25 
   Brian Høeg-Beck    25                                        25 
   Jesper Pedersen           25                                25 
13  Mikkel Riis Christensen                     14                      14 
14                                              
15                                              
16                                              
17                                              
18                                              
19                                              
20                                              
21                                              
22                                              
22                                              
24                                              
25                                              
26                                              
27                                              
28                                              
29                                              
30                                              

*Sidst opdateret d. 14/5-2019

 

Tiebrake regler:

Har to eller flere opnået samme antal point afgøres placeringsrækkefølgen efter følgende parametre i prioriteret rækkefølge:

• Flest tilmeldte fisk indenfor alle arter
• Fisk tilmeldt i flest forskellige arter
• Flest opnåede førstepladser i de forskellige arter, herefter andenpladser, tredjepladsen osv.

 

  1. Skælkarpe
  2. Spejlkarpe
  3. Græskarpe
  4. Gråskalle
  5. Rudskalle
  6. Karusse
  7. Suder
  8. Brasen
  9. Rimte
  10. Knude
  11. Russisk stør (diamant stør)
  12. Sibirisk stør
  13. Beluga stør
  14. Hvid stør
  15. Aborre
  16. Gedde
  17. Sandart
  18. Havørred
  19. Bækørred
  20. Søørred
  21. Ål