# Navn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Ialt
1  Mikkel Riis Christensen                     61                      61
   Emil Nørgaard                             61              61
3  Kenneth Bojsen Pedersen                     22      25                 47
4                                              
5                                              
6                                              
7                                              
8                                              
9                                              
10                                              
11                                              
12                                              
13                                              
14                                              
15                                              
16                                              
17                                              
18                                              
19                                              
20                                              
21                                              
22                                              
23                                              
24                                              
25                                              
26                                              
27                                              
28                                              
29                                              
30                                              

*Sidst opdateret d. 17/2-2019

 

Tiebrake regler:

Har to eller flere opnået samme antal point afgøres placeringsrækkefølgen efter følgende parametre i prioriteret rækkefølge:

• Flest tilmeldte fisk indenfor alle arter
• Fisk tilmeldt i flest forskellige arter
• Flest opnåede førstepladser i de forskellige arter, herefter andenpladser, tredjepladsen osv.

 

  1. Skælkarpe
  2. Spejlkarpe
  3. Græskarpe
  4. Gråskalle
  5. Rudskalle
  6. Karusse
  7. Suder
  8. Brasen
  9. Rimte
  10. Knude
  11. Russisk stør (diamant stør)
  12. Sibirisk stør
  13. Beluga stør
  14. Hvid stør
  15. Aborre
  16. Gedde
  17. Sandart
  18. Havørred
  19. Bækørred
  20. Søørred
  21. Ål