# Navn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Ialt
1  Kenneth Bojsen Pedersen                     43  42  96  56                237 
2  Leo Hansen   40  20          25      48  41    34                208 
 Mads Frandsen         61  36      42              61            139 
 Kristian Kock 51    25        12              25                113 
 Brian Høeg-Beck    51          61                              112 
 Emil Nørgaard 28                              61            89 
7  Morten Finn Liljegren Schultz                             25    25          50 
   Jesper Pedersen           25      25                          50 
 Rasmus Juul Sørensen 16                        25                  41 
10  Jesper Nielsen                             26            34 
11  Mathias Masting 12                                        18 
12  Allan Nielsen                 16                          16 
13  Mikkel Riis Christensen                     14                      14 
14                                              
15                                              
16                                              
17                                              
18                                              
19                                              
20                                              
21                                              
22                                              
22                                              
24                                              
25                                              
26                                              
27                                              
28                                              
29                                              
30                                              

*Sidst opdateret d. 14/5-2019

 

Tiebrake regler:

Har to eller flere opnået samme antal point afgøres placeringsrækkefølgen efter følgende parametre i prioriteret rækkefølge:

• Flest tilmeldte fisk indenfor alle arter
• Fisk tilmeldt i flest forskellige arter
• Flest opnåede førstepladser i de forskellige arter, herefter andenpladser, tredjepladsen osv.

 

  1. Skælkarpe
  2. Spejlkarpe
  3. Græskarpe
  4. Gråskalle
  5. Rudskalle
  6. Karusse
  7. Suder
  8. Brasen
  9. Rimte
  10. Knude
  11. Russisk stør (diamant stør)
  12. Sibirisk stør
  13. Beluga stør
  14. Hvid stør
  15. Aborre
  16. Gedde
  17. Sandart
  18. Havørred
  19. Bækørred
  20. Søørred
  21. Ål